Kommenteeri

Ökuli sai Heidi Soosalu

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi moodustatud žürii valis teadusajakirjanduse sõbra auhinna esimeseks laureaadiks vulkanoloog Heidi Soosalu.

Foto: Martin Vällik

Žürii tõstis esile Soosalu erakordselt entusiastlikku, sõbralikku ja asjalikku suhtumist ning asjatundlikku ja selget juttu.

Eesti Geoloogiakeskuse juhtivteadur ja Tallinna Tehnikaülikooli mäeinstituudi dotsent Soosalu on isapoolse vanaisa kaudu eesti päritolu, kuid üles kasvanud Soomes. Eestis elatud napilt nelja aastaga on ta tõusnud üheks meie kõige sagedamini intervjueeritavaks loodusteadlaseks, kelle sulest on ilmunud ka mitu aimelugu vulkaanidest.

Eesti Teadusajakirjanike Selts asutas teadusajakirjanduse sõbra auhinna 2011. aasta novembri lõpus. Sellega soovitakse statuudi kohaselt “esile tõsta, tänada ja tunnustada teadlast, kes tähelepanuväärselt asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel teeb ajakirjanikega koostööd, pakkumaks ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ja meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel.”

Esimese laureaadi valis esitatud kandidaatide seast 7. detsembril 2011 žürii, kuhu kuulusid Priit Ennet, Arko Olesk, Kärt Jänes-Kapp, Tiit Kändler ja Toomas Kukk.

Auhind, keraamik Piret Kändleri loodud kuju “Ökul”, anti Heidi Soosalule üle 22. detsembril Tallinnas Teatri puhvetis toimunud Teaduskabaree õhtul.

Lisa kommentaar

Email again: