Kommenteeri

Ökuli sai Mart Noorma

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi välja antava Ökuli auhinna sai Tartu Ülikooli loodusteaduskonna õppeprodekaan ja tudengisatelliidi projekti eestvedaja, füüsik Mart Noorma. Seltsi esimees Priit Ennet andis keraamilise öökullikuju Mart Noormale üle 31. märtsil 2013 telesaate Rakett 69 võtteplatsil Ahhaa keskuses.

Foto: Ylle Rajasaar

 Mart Noorma on populaarse noorte teadlaste võistlussaate kohtunikuna korduvalt rõhutanud, et peale nutikuse, teadmiste ja meeskonnatöö oskuse läheb noorel teaduse superstaariks saamiseks vaja ka X-faktorit. Auhinnažürii leidis, et Mart Noormal endal on see inimesi innustav X-faktor kindlasti olemas.

"Ökuli auhinnaga tänab selts teadlasi, kes on ajakirjandusega suhtlemisel näidanud üles aktiivsust ja koostöövaimu," ütles Priit Ennet. "Mart Noorma puhul tõi žürii esile, et oma arvukate tegemiste juures väärtustab ta meedia olulist rolli hoiakute kujundamisel."

Žüriisse kuulusid Priit Ennet, Kärt Jänes-Kapp, Arko Olesk, Indrek Rohtmets, Rein Einasto ja Helen Arusoo. Auhinnakuju autor on keraamik Piret Kändler.

Eesti Teadusajakirjanike Selts andis Ökuli välja teist korda. Esimene laureaat oli vulkanoloog ja seismoloog Heidi Soosalu. 

Lisa kommentaar

Email again: