Kommenteeri

Ökuli sai Tarmo Soomere

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi välja antava teadusajakirjanduse sõbra auhinna sai 2013. aastal merelainete uurija Tarmo Soomere.


Foto: Mai Vahtrik

"Ajakirjanikel on avatud olekuga Soomerega lihtne suhelda, sest ta mõistab ajakirjanduse rolli ega pelga vastata ka teravamatele küsimustele," ütles seltsi esimees Priit Ennet. "Tal on ka ühiskondlikku närvi. Viimasel ajal on ta muu hulgas haaratud piirkondliku vedelgaasiterminali asukoha küsimustest."

Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituudis merelainete matemaatikat uuriv Soomere tõi teadusteemad ajakirjanduse kaudu jõuliselt avalikkuse ette aastal 2005, kui hoiatas saabuva jaanuaritormi eest. Sestpeale on Soomerest saanud innukas mereteaduse tutvustaja ja populariseerija nii meedias kui ka saalipubliku ees.

Soomere võttis auhinnakuju Ökul vastu 27. septembril Tallinnas Paksu Margareeta tornis. Järgnenud tunniajases juturingis osalesid vestluses laureaadiga ka Teadlaste Ööl Eesti Meremuuseumi külastanud teadushuvilised.

Akadeemik Soomerele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Arko Olesk, Kärt Jänes-Kapp, Margus Maidla ja Priit Ennet. Keraamilise auhinnakuju Ökul autor on Piret Kändler.

Soomere on varem valitud ka Postimehe aasta inimeseks (2005) ja Tallinna Tehnikaülikooli aasta teadlaseks (2011) ning pälvinud Eesti teaduse populariseerimise auhinna (2011). Aastal 2013 oli ta juba teist korda ka riigi teaduspreemia laureaatide seas.

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog Heidi Soosalu ja füüsik Mart Noorma. 

Lisa kommentaar

Email again: