Kommenteeri

Teadusajakirjanduse sõber 2019 on Laurits Leedjärv

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul sai tänavu Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumi astronoom Laurits Leedjärv.

Foto: Sven Tupits
Leedjärve asjatundlikke ja heakeelseid populaarteaduslikke kirjutisi ning intervjuusid on aastate jooksul ilmunud Eesti kõigis peamistes ajakirjandusväljaannetes.

"Mul on selline sisemine tung, et kui midagi huvitavat olen teada saanud, siis tahaksin jagada teistega ka," ütles Leedjärv auhinda vastu võttes. "See ei ole tavaliselt raske kohustus."

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – sai laureaat kätte 20. novembril Tallinnas toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil "Eesti teab? Eesti teab!".

Laurits Leedjärvelele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Andi Hektor, Greete Lehepuu, Kais Allkivi-Metsoja, Priit Ennet ja Virgo Siil. 

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012), merelainete uurija Tarmo Soomere (2013), klimatoloog Ain Kallis (2014), füüsik Jaak Kikas (2015), rakubioloog Toivo Maimets (2016), biorobootik Maarja Kruusmaa (2017) ja ökoloog Aveliina Helm (2018). 


Lisa kommentaar

Email again: