Kommenteeri

Teadusajakirjanduse sõber on Ain Kallis

Eesti Teadusajakirjanike Seltsi välja antava teadusajakirjanduse sõbra auhinna sai 2014. aastal ilma- ja kliimateadlane Ain Kallis.
Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudis ja Keskkonnaagentuuris eelkõige kiirgusklimatoloogiaga tegeleva Kallise sulest on ilmunud ligi 600 populaarteaduslikku artiklit.

“Olgu teemaks äike, maru või joonpilved, Kallis on alati aldis põnevaid ilmanähtusi oma muhedal moel ja arvukate näidete toel publikule selgitama,” ütles auhinnažürii esimees Priit Ennet.

Aastal 2013 ilmus Kallisel koos Andres Tarandi ja Jaak Jaagusega põhjalik teadusmonograafia Eesti kliima minevikus ja tänapäeval. Aastal 2014 sai kaante vahele populaarses stiilis Kodune ilmaraamat.

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – andis teadusajakirjanike selts Kallisele üle 20. novembril 2014 Tallinna laululava klaassaalis toimunud teaduskommunikatsiooni konverentsil Teadus? Läheb tarvis. Päriselt! (Pildil on laureaadile lilli ulatamas Piret Pappel.)

Ain Kallisele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Ulvar Käärt, Helen Arusoo, Mart Zirnask, Piret Pappel ja Priit Ennet.

Ain Kallis on varem pälvinud Eesti teaduse populariseerimise auhinna (2008), Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi ja olnud mitu korda Eesti Vabariigi teaduspreemia nominentide hulgas.

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012) ning merelainete uurija Tarmo Soomere (2013).

Lisa kommentaar

Email again: