Kommenteeri

Teadusajakirjanduse sõber on Jaak Kikas

Eesti Teadusajakirjanike Selts andis 19. novembril 2015 viiendat korda välja teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul. Selle sai Tartu Ülikooli füüsikaprofessor Jaak Kikas.

"Professor Jaak Kikasega on ajakirjanikel vaid head ja väga head koostöökogemused. Ta on alati valmis andma asjakohast infot ja selgitama keerukaid teadusteemasid üldarusaadaval moel. Suurepärane teadlane ja populariseerija, koostöövalmis intervjueeritav, meeldiv inimene," räägib auhinnažürii esimees Priit Ennet.

Jaak Kikase teadustööd on olnud seotud peamiselt tahkisefüüsikaga, temalt on ilmunud 170 teaduslikku publikatsiooni. Ta on Tartu Ülikooli füüsika instituudi direktor.

Silmapaistev on olnud Kikase tegevus füüsika ja materjaliteaduse populariseerijana. Tema sulest on ilmunud ridamisi reaalteadusi populariseerivaid kirjutisi. Ta on veebikeskkonna “Materjalimaailm” looja ja haldaja ning aidanud tõhusalt kaasa noorte teadussaate Rakett69 eduloole.

Auhinnakuju – keraamik Piret Kändleri loodud Ökuli – andis teadusajakirjanike selts Kikasele üle Tallinna laululava klaassaalis toimunud Eesti Teadusagentuuri korraldatud koostöökonverentsil "Mida üks ei või, seda üheksa võivad".

Jaak Kikasele otsustas teadusajakirjanduse sõbra auhinna anda žürii koosseisus Ulvar Käärt, Helen Arusoo, Ylle Rajasaar ja Priit Ennet.

Jaak Kikas on varem pälvinud Eesti teaduse populariseerimise auhinna (2009) ja Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi teenetemärgi (2014).

Eesti Teadusajakirjanike Seltsilt on seni Ökuli saanud seismoloog ja vulkanoloog Heidi Soosalu (2011), füüsik Mart Noorma (2012), merelainete uurija Tarmo Soomere (2013) ja klimatoloog Ain Kallis (2014).


Lisa kommentaar

Email again: