Kommenteeri

VIDEO: Teadusajakirjanduse sõber on Toivo Maimets

Teadusajakirjanduse sõbra auhinna sai 2016. aastal Tartu ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.

Žürii koosseisus Helen Arusoo, Jaan-Juhan Oidermaa, Priit Ennet ja Ulvar Käärt tõstis esile laureaadi alatist valmisolekut ajakirjandusele kommentaare anda ja kaastööd teha, samuti oskust kompleksset rakumaailma populaarteaduslikul moel selgelt ja arusaadavalt kirjeldada.

Auhinna eesmärk on esile tõsta, tänada ja tunnustada teadlast, kes tähelepanuväärselt asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel teeb ajakirjanikega koostööd, pakkumaks ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ja meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel. 

Teadusajakirjanike selts andis esmakordselt välja ka tubli tegija auhinna Ökuli muna. Selle sai ajaleht Postimees teadustoimetuse loomise eest. 

Teadusajakirjanduse sõbra auhinna väljaandmist alustati 2011. aastal ja selle esimeseks laureaadiks oli vulkanoloog Heidi Soosalu. 2012. aastal pälvis Ökuli füüsik Mart Noorma, 2013. aastal merematemaatik, akadeemik Tarmo Soomere, 2014. aastal klimatoloog Ain Kallis ja 2015. aastal füüsik Jaak Kikas.

Et Toivo Maimets ei saanud 23. novembril 2016 toimunud konverentsil "Teadus meediastunud maailmas" auhinda ise vastu võtma tulla, siis salvestas ta järgneva tervitusvideo.

Lisa kommentaar

Email again: